پرده نوری آسانسور

پرده نوری (فتوسل)مدل KGEP CL9909

 پرده نوری طراحی و سعی شده که از برترین پرده نوری های موجود در بازار آسانسور باشد که مدل CL9909 یکی از برترین مدل ها با ۳۲ دیود گیرنده و 128 فرستنده و جاپیچ برنجی می باشد که توسط گروه کیمیاگران الکتروپژوه در ایران طراحی ، ساخت و در حال سپری کردن تست نهایی می باشد.

ویژگی ها
 

  • این پرده نوری  بسیار کم هزینه و اقتصادی که دارای 32 دیود و 154 بیم است
  • دارای تکنولوژی پیشرفته  Micro scan
  • به راحتی و سریع قابل نصب می باشد و مناسب برای هر مدل درب
  • حداکثر حفاظت با تمام پرتوهای فعال در منطقه هشدار درست قبل از بسته شدن درب
  • دارای یک تست  خودآزمایی  کامل: دستگاه های حفاظتی با از دست دادن قدرت شکست خود سیگنال اشتباه به کنترلر می فرستند که در این حالت با تست خودکار و سریع سیگنال صحیح را تضمین می کند.
  • قابلیت ضد تداخل: در مقابل سیگنال های الکترومغناطیسی، نور شدید ، تشعشعات ناگهانی و منبع نور اطراف دارای مقاومت خوبی است.
  • عمر طولانی: فرکانس خروجی موثر و کارکرد بیش از 100 میلیون بار رله، رله می تواند جایگزین شود.
  • سخت افزار پیشرفته: قطعات کار شده با استفاده از تکنولوژی SMD طراحی شده و مونتاژ با دستگاه.
  • راه اندازی بسیار ساده: دارای کانکتور مجزا برای تغذیه و خروجی رله ها.
  • با سوختن و خارج شدن از مدار هر یک از سنسورها دستگاه همچنان کار میکند و قادر است حتی با یک سنسور در کدار بکار خود ادامه دهد که این ویژگی این سنسور را از دیگر سنسورهای موجود در بازار متمایز می نماید.

معرفی

 

تجهیزات آسانسور در حال پیشرفت هستند و دستگاه های حساس ایمنی با توجه به تعداد روزافزون آسانسورها افزایش بالقوه ای داشته اند و تولید کنندگان مختلف در حال سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه سنسورها هستند که باعث می شود تکنولوژی ایمنی آسانسورها پیشرفت بزرگی داشته باشند گروه کیمیاگران الکتروپژوه به صورت تخصصی برای معرفی تجهیزات پرده نوری آسانسور با استفاده از تکنیک های اسکن مادون قرمز در حال فعالیت می باشد. سنسور مادون قرمز با توجه به ارتفاع و فاصله تحت پوشش درب کابین می توانند تا 128 فرستنده و32 گیرنده را در هر دو طرف پشتیبانی کند. در داخل میکروکنترلر و برنامه کنترل دیجیتال ریزپردازنده، دستگاه فرستنده مادون قرمز در حال اسکن سریع با سرعت بالا از منطقه تحت پوشش است با ایجاد مانع، پرده نور مادون قرمز قطع شده و به سرعت سطح سیگنال خروجی را متوقف می کند تا زمانی که افراد و اشیاء از منطقه هشدار پرده ها خارج شوند و سیگنال به طور خودکار وصل می شود، برای داشتن مکانیزمی سریع و امن چنین تجهیزات حفاظتی پیشرفته ضروری است، اما مهم آموزش و تقویت آگاهی مسافرین است که هنگام استفاده از آسانسور در صورت عملکرد ناگهانی سیستم با آرامش و آگاهی کامل عکس العمل نشان دهند تا امینت بیشتری برای خود و دیگران فراهم کنند.

 

پرده نوری آسانسور چیست ؟

 

قطعا در هنگام استفاده از آسانسور متوجه تغییرات ناگهانی درب کابین که اجتناب نا پذیر است شده اید برای ایمنی بیشتر مسافرین و صرفه جویی در هزینه های تعمیرات درب کابین  همچنین بهبود سرویس دهی آسانسور باید از پرده نوری جهت تشخیص مانع و جلوگیری از برخورد با مسافرین پیش بینی کرد.

پرده نوری شامل فرستنده و گیرنده است. مجموعه ای 128 عدد فرستندهای موازی تشکیل شده است که نور مادون قرمز را توسط فرستنده برای دریافت به 32 عدد گیرنده ارسال می کند تا هنگامی که یک مانع از فرستادن پرتو نور به گیرنده جلوگیری کند، خروجی رله سیگنال را برای تابلو فرمان قطع و یا وصل می کند، بلافاصله تجهیزات مکانیکی درب کار را متوقف می کند تا به طور موثر ایمنی مسافران را حفظ کند. فرستنده و گیرنده در هر دو طرف درب آسانسور نصب شده است، و بوسیله کابل رابط به جعبه تغذیه روی سقف کابین متصل شده است. دارای 32 دیود کنترلر انتشار مادون قرمز می باشد و کار انتقال و دریافت پرتو های نوری را بر عهده دارند به طوری که درب کابین را از بالا به پایین به طور مداوم اسکن می کنند.

بنابراین این سنسورها می توانند از حوادث آسانسور جلوگیری و سرویس دهی آسانسور ها را سریع تر کنند.